İade ve İptal Prosedürü

İade ve İptal Prosedürü
İade ve İptal Prosedürü
İade hakkından faydalanabilmeniz için; yapılan satışın 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun Kapsamına giren bir satım sözleşmesine dayanması; iadenin, satın alınan ürünün ambalajı açılmadan, tahrip edilmeden, bozulmadan ve ürün kullanılmadan teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde gerçekleştirilmesi gereklidir. 

Ürünün kutusu üzerindeki, ithalatçı veya üretici firma tarafından yapıştırılmış olan etiketlerin yırtılması, vakumlu veya jelâtinli ambalajın açılması,tekrar satılabilirlik özelliklerinin kaybedilmiş olması durumlarında, iade talepleri kabul edilmemektedir. ALICI, ürünü kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle yükümlüdür. Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.

İade hakkına ilişkin ihbarın ulaşmasını takip eden 10 gün içinde ürün bedeli size iade edilir ve  20 günlük süre içinde ürün iade alınır. Fatura aslı gönderilmezse, size KDV ve varsa diğer yasal yükümlülükleriniz iade edilemez. 

İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

İade edilecek ürünün kargo ücreti ALICI tarafından karşılanır.

Kargonuzu gönderdikten sonra, gerekli olması halinde, gönderi kodunu paylaşmanız istenebilir. Lütfen kargo gönderi numarasını saklayınız.

İade kargonuz Parti Perisine ulaştıktan 3 ila 15 gün arasında ürün ücreti iadesi kredi kartınız veya banka hesabınıza yapılmaktadır. ( İade durumunda tarafımıza banka hesap bilgilerinizi ve iban numaranızı bildirmeniz gerekmektedir. )

Özel İade Koşulları

Siparişiniz teslim edildiğinde, kargo yetkilisi eşliğinde paketinizi açmalı ve ürünü kontrol etmelisiniz. Özellikle ezilmiş, yırtılmış, açılmış veya ıslanmış paketlerde bunu yapmanız çok önemli. Beklenmedik bir durumda, sorunlu ürünle karşılaşırsanız paketi teslim almayıp kargo yetkilisine tutanak tutturarak kargo şirketi tarafından tarafımıza iade edilmesini sağlamanız gerekmektedir. 

Tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Her türlü yazılım, program, DVD, VCD, CD ve kasetlerin, bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) ancak ambalajı açılmamış, bozulmamış, kullanılmamış ve denenmemiş olduğu takdirde iadesi kabul edilir.
 
İade koşullarından kaç gün içerisinde faydalanılabilir?
İade koşulları 7 günlük süre içerisinde gerçekleştirilmelidir.
İade durumunda kargo masrafını kim ödüyor? 
İade işleminde kargo ücreti alıcı tarafından ödenmelidir.
Geri iade sürecini başlatacak ilk aşama nedir? 
İade işlemini başlatmak için lütfen bizimle irtibata geçiniz. Telefon : 0532 407 93 04
Hatalı üretilmiş, bozuk, defolu ürünler için geri iade politikası nedir?
Hatalı, bozuk veya defolu ürünlerde 15 günlük süre içerisinde iade gerçekleştirebilir. Satıcı ödemeli kargo ile yollayabilirsiniz. Yine aynı şekilde bizimle irtibata geçerek iade işlemini başlatabilirsiniz.  Telefon : 0532 407 93 04
Bozuk ya da hatalı olmayan, fakat müşterinin fikrini değiştirdiği ürünle ilgili iade politikalarınız nelerdir?
İade koşulları 7 günlük süre içerisinde tarafımızda irtibata geçerek alıcı tarafından ödeme yapılarak tarafımıza ürünü gönderebilirsiniz.E-BÜLTENE KAYIT OL
Copyright 2021 Parti Perisi. Tüm hakları saklıdır. Bu site, Webhox E-ticaret Sistemi ile hazırlanmıştır.